no-img
شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه

سيستم‌هاي شناسايي و نظارت جاسوسي چندگانه شبكه‌هاي TCP/ IP | شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه


شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

DOC
ترجمه سیستم‌های شناسایی و نظارت جاسوسی چندگانه برای شبکه‌های TCP/ IP و هماهنگ سازی آن
doc
دسامبر 20, 2013
۲۵,۰۰۰ تومان
0 فروش
۲۵,۰۰۰ تومان – خرید

ترجمه سیستم‌های شناسایی و نظارت جاسوسی چندگانه برای شبکه‌های TCP/ IP و هماهنگ سازی آن


عنوان اصلی مقاله:A multi-agent monitoring and diagnostic system for TCP/IP base network and its coordination

|تعداد صفحات انگلیسی:۱۷|تعداد صفحات ترجمه فارسی:۳۶|فـرمت ترجمه : word

ELSEVIER
خلاصه
این مقاله کاربردی از سیستم جاسوسی چندگانه AI را جهت مدیریت و تشخیص intranct و intra- AS براساس شبکه‌های کامپیوتری TCP/IP را توضیح می‌دهد نسخه‌ای از این سیستم جز شبکه ضمیمه می‌شود تا بسته‌ها را به طور اتفاقی گرفته و داده‌های آنها را بلافاصله تجزیه و تحلیل کند. براساس چنین تجزیه و تحلیلی، داده‌ها نیازمند کنترل یا مدیریت شبکه‌ای محلی است.
هر تغییری در شبکه‌ی محلی یا اجزای شبکه شناسایی و اشکالات کشف می‌شوند زمانی که مشکلی بوسیله‌ی کاربر یا سیستم، شناسایی و گزارش می‌شود بسته به نوع آن به طور مشترک یا مستقل شناسایی انجام می‌شود. فعالیت‌های جاسوسین یا عوامل براساس سطوح هماهنگ سازی و سازماندهی کارآمد تنظیم می‌شود مثالی از شناسایی یا تشخیص اشتراکی یا جمعی روشن می‌سازد چراکه این نظریه‌ی جاسوسی چندگانه برای مدیریت شبکه الزامی است.

مقدمه:
شبکه‌های کامپیوتری در زمینه‌های متعددی حیاتی هستند. فن آوری پیشرفته‌ی شبکه نه تنها در چگونگی استفاده‌ی کامپیوتر بلکه در روشها، اشکال، شرایط تجاری آموزشی تحقیقاتی و زندگی روزمره به شدت تغییر یافته است. شبکه‌های کامپیوتری می‌توانند هزینه‌ی کمتر، اصلاح و بهبودی به هنگام و کارایی در زمینه‌ها که هر مسئله‌ای در شبکه ممکن است به از دست رفتن فرصتهای تجاری یا از کار افتادن طرح‌های تحقیقاتی بیانجامد. بنابراین شبکه‌ها باید برای کاهش یا از بین بردن افت زمانی (که به معنی رفع سریع مشکلات شبکه است) ساخته شده و عمل کنند.
سیستم‌هایی بر مبنای AI مدیریت و تشخیص برای ارتباطات از راه دور نواحی وسیع ATM و SDM و شبکه‌های رادیویی وجود دارند. اما اکثر آنها بر سطح یا لایه‌ی ۲ و کنترل سطح پایین تر تاکید دارند. در عملکردهای ثابت شبکه‌ای، سیستم می‌تواند شبکه را از سطوح بالاتر مورد نیاز کنترل و نظارت کند. تعدادی از شبکه‌های مبتنی بر SNMP (پروتکل مدیریت یا کنترل ماده‌ی شبکه) در مقیاس تجاری موجود می‌باشند. چنین سیستم‌هایی قادر به کنترل شبکه‌‌های TCP/IP می‌باشند هر چند قادر به نمایش داده‌های شبکه به مدیران شبکه هستند با وجود این مشکلی وجود دارد که مدیران نیازمند تجزیه و تحلیل حجم عظیم داده‌ها، داشتن انواع زیادی کامپیوتر و دانش شبکه و بکارگیری ساختارهایی با تجزیه و تحلیل‌گرهای شبکه‌ای است. فناوری Alجهت غلبه بر چنین مشکلاتی ضروری می‌باشند به علاوه مدیریت و تشخیص جمعی، تقسیم شده نظریه‌ای طبیعی در شبکه‌های تقسیم‌بندی شده‌ی جغرافیایی، محلی و کاربردی می‌باشند. اما هنوز اکثر سیستم‌ها متمرکز هستند در این سیستم‌ها درک حوزه‌ی شبکه‌ها از سیستم شبکه محدود است. حتی اگر چنین سیستم‌هایی غیر متمرکز بودند مباحث کمی در چگونگی همکاری احتمالی آنها وجود داشت.
در این مقاله کاربردی در سیستم‌های جاسوسی چندگانه که نام دارد (نظارت وسیع اینترنتی و سیستم تخصصی شناسایی) جهت شناسایی و جداسازی اشکالات یا مشکلات شبکه‌های TCP/IP (با دسترسی چندگانه مشترک رسانه‌ای، تند FOD Ethernet و مجموعه‌های نمایشی) به صورت جمعی تشریح می‌شود. نسخه‌ای از این سیستم به هر یک از اجزاء سیستم ضمیمه می‌شود این نسخه جاسوسی LODES نام دارد که سیستمی تخصصی، مستقل بر مبنای AI و با توانایی هماهنگ سازی می‌باشد. این سیستم بسته‌ها را به طور اتفاقی گرفته و اطلاعات آنها را بلافاصله تجزیه وتحلیل می‌کند. براساس چنین تجزیه و تحلیل‌هایی اطلاعات بدست آمده از شبکه محلی کنترل شده و تغییرات در اجزا شبکه شناسایی و مشکلات آن کشف می‌شود. زمانی که مشکلی توسط کاربر یا سیستم شناسایی می‌شود براساس نوع آن و به طور جمعی یا مستقل تشخیص داده می‌شود. نسخه‌ی قبلی این سیستم به طور مختصر در ۱۲ Ref شرح داده شده است. اما طرح اساسی آن بویژه از دیدگاه یک نظریه سیستمی جاسوسی چندگانه نبود. نسخه‌ی جدید دارای سه جز بیشتر‌ی است که آن را برای فعالیت‌های واقعی یا عملی کارآمدتر می‌سازد.

translation-persian-300x99 ترجمه سيستم‌هاي شناسايي و نظارت جاسوسي چندگانه براي شبكه‌هاي TCP/ IP و هماهنگ سازي آن

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
dow ترجمه سيستم‌هاي شناسايي و نظارت جاسوسي چندگانه براي شبكه‌هاي TCP/ IP و هماهنگ سازي آن



موضوعات :
شبکه(Network)
ads

درباره نویسنده

admin 785 نوشته در شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Secured By miniOrange