no-img
شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه

گزارش كارآموزي در كارخانه كاشي كاوه | شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه


شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

DOC
گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی کاوه
doc
می 25, 2016
۲,۵۰۰ تومان
1 فروش
۲,۵۰۰ تومان – خرید

گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی کاوه


عنوان کارآموزی:  گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی کاوه

محل کارآموزی: کارخانه کاشی کاوه

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۴۳

فهرست

گزارشی کلی از خط تولید کارخانه کاشی کاوه و بیان یکسری اطلاعات در مورد وسایل بکار رفته در کارخانه

یک سرامیست در این واحد صنعتی درچه قسمتهایی کارمی کند

مجموعه ها و زیر مجموعه های کارخانه

دستگاههای موجود در کاشی کاوه
توضیحاتی مختصر در مورد سیکل تولید
سخانی با سرپرست شیفت

سخنان مسئول آزمایشگاه در مورد زدن یک طرح بر روی کاشی کف
سخنان یکی از کارگران ماهردر مورد درجه بندی کاشی ها
سخنان مسئول دستگاههای چاپ

گزارشی کلی از خط تولید کارخانه کاشی کاوه و بیان یکسری اطلاعات در مورد وسایل بکار رفته در کارخانه

مقدمه

کائون: در صد بیشتر بدنه را تشکیل می دهد و از خاک رس تهیه می شود. رس در بازار قیمت ارزانی دارد. ۵۰ درصد حجم بدنه را کائولن تشکیل می دهد. یک بدنه به علت شیرین کیجی که دارد و گرمایی که می بیند استحکام بیشتری پیدا کرده و نفوذ پذیری آب را کمتر می کند.
سئوال: مواد اولیه را به صورت شستشو شده ای از جاهای دیگر می گیرند یا خیر ؟
جواب: کمتر شده که ما این کار را انجام دهیم. و اگر هم مواد شستشو شده را تهیه کنیم در مرحله لعاب مورد استفاده قرار می گیرند. مثلاً یک نوع کائولن داریم که از مرند می آید و شستشو می باشد. اما کائولنی که برای بدنه مورد استفاده قرار می گیرد باید، شستشو شده می باشد و به صورت فراوری نشده از معدن بارگیری می شود. فلدسپار نیز دارای کبالت (۲) هست و باید ذوب شود تا ذرات استحکام پیدا کنند در غیر این صورت به هم نمی چسبند.
سیلیس: بوجود آورنده اسکلت اصلی در پیوندهای کاشی می باشد. ساختار بدنه را حفظ می کند. و از شدت متراکم شدن بدنه و ایجاد ترک جلوگیری می کند.
تالک: هم یک نوع فیلر است و هم برای شوکهای حرارتی استفاده می کنند.
بنتونیت: استحکام خام بدنه را زیاد می کند و به علت اینکه پلاستیسیته بالایی دارد.
کاشی وقتی در حالت خام است باید مقاومتی داشته باشد. اگر مقاومتش کم باشد روی نوار نقاله ترک برداشته و می شکند.
تمام موادی که نام برده شد با نسبت مشخص و ابتیمم با هم مخلوط شده وارد بال میل می شود در آنجا آب اضافه می شود. (بال میل یعنی آٍسیاب گلوله ای که دارای گلوله های سیلیسی می باشد).
مواد و آب بوسیله گلوله های سیلیسی که به طور چرخشی عمل می کند، آسیاب می شوند.
بعد از حدود چندین ساعت که در این کارخانه حدود ۱۴-۱۳ ساعت می باشد، باید ماده را رها کرد و آزاد گذاشت. این مواد به صورت یک دوغاب در می آید، دوغاب نیز باید دانسیته و ویسکوزیته و رسوبش کنترل شده و سپس تخلیه شود.

سخنان یکی از کارگران ماهردر مورد درجه بندی کاشی ها
از لحاظ کیفیتی کاشی ها به ۴ گروه درجه بندی و یک گروه درجه ضایعات تقسیم می شوند . برای درجه بندی کاشی ها ابتدا سطح آنها را از لحاظ ترک ، عیوب چاپی و سایزی بررسی کامل کرده و اگر هیچ مشکلی نداشته باشند آنها را در ردیف و گروه درجه ۱ قرار می دهیم .ولی اگر مشکل کوچکی مشاهده شد از قبیل کمی نا هماهنگی در چاپ و ترک و ترک بسیار بسیار ریز در ردیف وگروه درجه ۲ قرار می گیرد قرار می گیرد و اگر از نظر چاپی مشکل بزرگ علاوه بر چاپ ترک هم شامل بود درجه ۳ قرار می گیرد . و اگر مشکل بزرگ علاوه برچاپ ترک هم شامل شود بستگی به میزان عیوب ذکر شده در ردیف و گروه درجه ۴ و آنهایی که علاوه براین مشکلات مشکل بدنه هم داشته باشند نیز در ردیف ضایعات قرار می گیرند .
از نظر بسته بندی کاشی ها نیز درجه ۱ تا ۴ را در کارتن هایی با ۱ متر مربع بسته بندی کرده ولی ضایعات را روی هم چیده تا به ارتفاع ۱ متر برسد .که این ارتفاع ۱۱ کاشی را در بر خواهد گرفت و آنها توسط نوارهائی بسته بندی می کنند .
سخنان مسئول دستگاههای چاپ
در این مرحله از خط تولید ما ۳ دستگاه چاپ با طرحهای متفاوت داریم . اگر کاشی ما به ۳ چاپ نیاز داشته باشد در دستگاههای چاپ نیز با سه شابلون با رنگها و طرحها و لعابی که از قبل ا زمایش شده استفاده می کنیم . طرحهای ما قبلاً در آزمایشگاه از جهات مختلف مانند درجه حرارت ،کیفیت ، و بازار یابی امتحانشان را پس داده اند. رنگهایی که ما استفاده می کنیم قبلاً از قسمت تهیه لعاب در اختیار ما قرار می گیرد در حال حاضر طرحی که کار می کنیم یک طرح تک چاپ با لعاب گرم و رنگ سفید می باشد . ناگفته نماند که هر طرحی یک اسم خاصی دارد و این طرح که ما کار می کنیم به پرتوکرم معروف می باشد .
قبل از چاپ کاشی از مرحله ای رد می شود که آنرا به چسبی به نام PVC آغشته می کند اصولاً ما ۱ لیتر از چسب را با ۲۵ لیتر آب ترکیب می کنیم تا رنگی که روی لعاب می خورد کاملاً در آن جذب شود و آنرا دچار مشکل ننماید بعد خوردن چاپ سوم کاشی وارد دستگاهی می شود که انگوب زیر نام دارد .
فرمول این انگوب اصولاً با انگوبی که روی خط و قبل از لعاب به کاشی می زنند متفاوت می باشد و خاصیتش برای این است که وقتی کاشی وارد کوره می شود به رولرهای کوره آسیبی وارد نکند برای همین این دستگاه را در آخرین مرحله نوار نقاله و درست قبل از ورود کاشی ها به واگن تعبیه می شود .موضوعات :
گزارش کارآموزی
ads

درباره نویسنده

admin 785 نوشته در شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Secured By miniOrange