no-img
شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه

کار آموزی كارخانه توس چيني | شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه


شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

DOC
کار آموزی کارخانه توس چینی
doc
اکتبر 6, 2015
۴,۰۰۰ تومان
1 فروش
۴,۰۰۰ تومان – خرید

کار آموزی کارخانه توس چینی


عنوان: کار آموزی کارخانه توس چینی

رشته:  پروژه کار آموزی دوره کارشناسی‌

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحه: ۱۷

 

تاریخچه :
این کارخانه درسال ۱۳۷۰ بامساحتی برابر ۱۶۰۰۰۰ هکتارتاسیس شده است کارخانه درحال توسعه وپیشرفت است به طوری که قسمت وتوسعه آن بامسافتی بالغ بر ۷۵×۴۵۰ متر تا ۳ الی ۴ ماه دیگر مورد بهره برداری قرارخواهد گرفت . کادرمتخصصین کارخانه شامل مهندسین شیمی وسرامیک می باشد وتعداد پرسنل کاری آن ۴۵۰ نفر است که اکثر قریب آنها خانم می باشند درحال حاضر تولید روزانه کارخانه درحدود ۳۵۰۰ محصول می باشد این کارخانه لوح تقدیر وکیفیت برتر راازکشورهای فروژ , آمریکا , انگلیس , وآلمان دریافت نموده است ودارنده استانداردملی می باشد وبه عنوان واحد نمونه درچندین سال ازجمله سالهای ۷۵ و ۷۸ شناخته شده است . ازدیگرافتخارات کارخانه استفاده ازظروف این کارخانه دراجلاس سران کشورهای اسلامی می باشد. درحال حاضر فقط به کشورهای عربی وآلمان صادرات دارد.
۱- مراحل قبل ازتولید :,
۱-۱-طراحی : طرح ها و شکل هاک محصولات توس چینی برگرفته ازکاتالوگهای خارجی است ضمن اینکه تغییراتی توسط طراحان کارخانه روی آنها صورت می گیرد وبه طور معمول هر ۵/۱ الی ۲ سال طرح هاک جدیدی وارد بازار می شود.
۲-۱ مواد اولیه : مواد اولیه موردنیاز سنگ آهک , فلوسپار وکائولین می باشد که ازمعادن داخل وخارج از کشور تهیه می شود.
۱- مراحل تولید :
۱-۲- آسیاب : مواد اولیه به قسمت سنگ شکن که خارج ازکارخانه است منتقل شده وبه قطعات کوچکتری تقسیم می شود این قطعات وارد مخازن درحال چرخش به نام بالمین می شود که توسط گلوله هایی که داخل مخازن موجود است سنگها آسیاب شده وبه پودر تبدیل می شود.
۲-۲- جرم گیری : مواد پودرشده ممکن است دارای ذرات آهنی باشند که باعث ایجاد لکه هاک سیاه برروی محصول می شوند وازاین طریق کیفیت محصول راپایین می آورند به همین دلیل توسط دستگاه منگنت ذرات آهن راازآن جدا نموده تا پودر مناسب به دست آید.
۳-۲- تهیه خمیر چینی : بااضافه کردن آب به پودرسنگ , دوغاب به دست می آید. این دوغاب توسط لوله هایی به دستگاهی که دارای الکلهای ریزی می باشد برده شده تابه دوغاب صاف تبدیل شود. دوغاب صاف شده توسط دستگاه فیلتر پرس تحت فشار قرارمی گیرد تاآب اضافی آن خارج شود به خمیر تولید شده دراین مرحله کیک می گویند قسمتی ازکیک توسط((الکترودر)) به صورت استوانه درمی آید که به آن کالباس می گویند . مولکولها درکالباس به صورت منظم ودایره وار قرار دارند وفرق آن باکیک دراین است که هیچ هوایی درآن وجود ندارد درغیر اینصورت باعث تولید حباب درچینی می شود که باعث ترک خوردن محصول می شود. کالباس ها درسایزهای مختلف ازجمله ۱۰ ، ۱۲ و۱۶ تهیه می شوند.

۴-۲- فرم دهی :
۱-۴-۲- قسمت فرم دهی : دراین قسمت کالباسها توسط کالباس بر برش داده می شوند و به ورقه ها ی یکسانی تبدیل می شود . هرورقه کالباس روی قالبی گچی قرار می گیرد وتوسط کلگی از بالما والپیندل ازپایین فرم داده می شود وقسمتهای اضافی آن به صورت دستی برداشته می شود ، سپس وارد خشک کن بادرجه حرارت ۸۰ تا ۹۰ درجه می شود.
برای مثال بشقاب ها وقتی فرم داده می شود ، سپس وارد خشک کن می شود ویک دورمی چرخند بعد از اینکه مقداری خشک شوند به وسیله ساک شن ازروی قالبهای گچی به خشک کن بعدی منتقل داده می شوند درخشک کن بعدی کاملا خشک شده سپس بوسیله مسئول آن قسمت جمع آوری شده وبه قسمت بعدی منتقل می شود.
۲-۴-۲- ریخته گری : به قسمتی ازکیک که برای تهیه چینی ها ی هوایی که حجم بیشتری دارند مثل قندان – کوری و… استفاده می شود , مقداری روان ساز اضافه شده وبه دوغاب تبدیل می شود . این دوغاب توسط شیلنگ درون قالبهای ریخته گری گچی ریخته می شود زمان ماندن دوغاب معمولا ۶ تا ۸ دقیقه است که این زمان به عمق قالب وضخامت آن بستگی دارد. درمرحله بعد قالب رابرمی گردانند تا دو غاب اضافی آن خارج شود سپس قالبها رابه حالت اولیه برمی گردانند . بعد اربرداشتن درقالب ، لبه اضافی آنرا جدا می کنند ووسیله فرم داده شده رااز آن خارج می کنند ، وسایلی مانند نمکدان که نیاز به سوراخ دارند رابا شابلون سوراخ می کنند .موضوعات :
گزارش کارآموزی
ads

درباره نویسنده

admin 785 نوشته در شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Secured By miniOrange