no-img
شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه

دانلود پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI (سیستم پاشش سوخت با عملکرد هيدروليكي و کنترل الكترونيكي)، مهندسي مکانیک | شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه


شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

ZIP
پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI، مهندسی مکانیک
امتیاز 4.00 ( 1 رای )
zip
ژوئن 16, 2016
۵,۰۰۰ تومان
12 فروش
۵,۰۰۰ تومان – خرید

پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI، مهندسی مکانیک


عنوان: پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI (سیستم پاشش سوخت با عملکرد هیدرولیکی و کنترل الکترونیکی)، مهندسی مکانیک

رشته:  پروژه پایانی دوره کارشناسی‌،مهندسی مکانیک 

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات وورد : ۱۲

تعدد اسلاید پاورپوینت : ۲۹

(فایل WORD قابل ویرایش )

(فایل به صورت POWER POINT  قابل  ارائه )

 

مقدمه:
با توجه به مطالب ارئه شده در دوره های سابق تحصیل در رشته مکانیک خودرو، در رابطه با موتور های دیزل و نحوه سوخت رسانی آنها ، تماما به سیستم های مکانیکی و قدیمی پرداخته می شد . با مشاهده تغییرات رخ داده در موتور های دیزل فعلی و یافتن اطلاعات بسیار جزئی به زبان فارسی در رابطه با موضوع سیستم سوخت رسانی HEUI(سیستم پاشش سوخت با عملکرد هیدرولیکی و کنترل الکترونیکی) که یکی از مهمترین اختراعات قرن اخیر در زمینه تکنولوژی موتورهای دیزل است ؛ در این پروژه سعی شده با انتخاب این موضوع ؛ اولا دانش گردآورنده در ارتباط با این موضوع ارتقاء یابد و ثانیا با جمع آوری مطالب مفید مربوطه این امکان برای سایرین ایجاد گردد ، تا آنها هم با این سیستم ، قطعات مرتبط با آن و نحوه عملکرد آن بیشتر آشنا شوند .

11-300x237 پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI، مهندسي مکانیک

تاریخچه و سوابق :
در سال ۱۸۹۲ رودولف دیزل موتوری را به ثبت رساند که می توانست هوا را به اندازه ای فشرده کند که دمایش به حد مشتعل کردن سوخت برسد . بارون وان کروپ به همراه افراد دیگری در آلمان از دیزل پشتیبانی مالی برای توسعه موتوری که بتواند گرد زغال سنگ را بسوزاند ، کردند علت این بود که در آنجا
« کوه های از گرد زغال سنگ بلا استفاده که روی هم انباشته شده بودند وجود داشت » اولین موتور آزمایشگاهی در سال ۱۸۹۳ ساخته شد . در موتور سومین رودولف دیزل که در سال ۱۸۹۵ ساخت از سیستم دمیدن هوا برای اتمیزه کردن سوخت که به خوبی مخلوط کن های جریان گردابی عمل می کرد مورد استفاده قرار گرفت . پیشرفت و توسعه موتور دیزل از ابتدا وابسته به توسعه تکنولوژی پاشش سوخت بوده است . در سال ۱۹۲۷ رابرت بوش یک پمپ انژکتور قابل قبول برای موتور های دیزل به منظور توسعه سیستم پاشش سوخت ساخت . برای سالهای طولانی اکثر سازندگان موتور های با وظایف سبک استفاده از یک پمپ انژکتور مکانیکی با نگه دارنده مجموعه نازل (NHA ) مجزا برای اتمیزه کردن سوخت در هر سیلندر را انتخاب کرده بودند . اما همانطور که موتور ها شروع به گردش با دور های بالاتر کردند مشکلاتی برای استفاده از این سیستم به وجود آمد . از جمله مشکلی که در خودرو های بنزینی با قرار دادن دستگاه های آوانس مختلف تا حد زیادی بر طرف گردیده شده بود . به همین علت سازنده های دلکو پمپ ها انژکتور را به یک دستگاه آوانس اتوماتیک مجهز کردند . این سیستم هم دارای نقص های بود ولی با این وجود باز هم پذیرفتی بود . در دهه ۹۰ قوانین مربوط به آلاینده ها سخت گیرانه تر شد و استاندارد های جدیدی به وجود آمد . به همین علت روی توسعه سیستم انژکتور الکترونیک کار شد . دستگاه آوانس این سیستم هم اگرچه هنوز به صورت هیدرولیکی عمل می کرد ولی به وسیله یک موتور پله ای الکترونیکی کنترل می شد ، که سریع تر از سیستم های قدیمی عمل می کرد به طوری که در نتیجه آن آوانس با دقت بیشتری در تمام رنج های سرعت اعمال و پمپ انژکتور به وسیله یک کامپیوتر و نه اوپراتور کنترل می شد . سپس سیستم سوخت رسانی HEUI (سیستم پاشش سوخت با عملکرد هیدرولیکی و کنترل الکترونیکی ) ابداع گردید .

33-262x300 پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI، مهندسي مکانیک
سیستم سوخت رسانی HEUI

به دلیل نیاز به صرفه جویی بیشتر سوخت و کاهش آلاینده گی های خودروها در دهه نود و بعد از آن لازم شد بازده ای خودرو ها بهبود یابد . از جمله سیستم ها موثر در بهبود بازدهی ، سیستم سوخت رسانی است که سیستم HEUI ( سیستم پاشش سوخت با عملکرد هیدرولیکی و کنترل الکترونیکی ) با این احتیاجات مطابقت دارد . سه فاکتور اساسی که باعث افزودن بازدهی در این سیستم می شود عبارت اند از :

۱- کنترل سرعت
۲- کنترل تایمینگ
۳- افزودن فشار پاشش

کنترل سرعت :
سرعت پاشش مطابق با همه شرایط موتور می تواند کنترل شود ، زیرا سیستم HEUI دارای تحریک هیدرولیکی است که نسبت به تحریک مکانیکی سرعت پاشش وابسته به سرعت موتور نیست .
کنترل تایمینگ :
شروع و پایان هر پاشش به صورت الکترونیکی کنترل می شود. بر خلاف واحد های انژکتور تحریک مکانیکی – کنترل الکترونیکی معمول ، در HEUI تا سولنوئید تحریک نشود ، پلانجر حرکت نمی کند .
افزایش فشار پاشش :
یک پیستون تشدید کننده در سیستم HEUI نیروی هیدرولیکی روی پلانجر را افزایش می دهد . به وسیله فشار هیدرولیکی ورودی مختلف فشار پاشش می تواند در رنج PSI3000 تا PSI21000 کنترل بشود . این فشار بالا در تمام محدوده عملکردی موتور موجود است . در درجا به همان خوبی دور و سرعت بالا.

uu پاور پوینت سیستم سوخت رسانی HEUI، مهندسي مکانیک

سیستم سوخت رسانی HEUI شامل پنج جزء اصلی زیر است :
۱- مدول کنترل مولد قدرت و انتقال قدرت (PCM )
۲- مدول محرک انژکتور ( IDM )
که با سیگنال از PCM برای حرکت دادن انژکتور عمل می کند .
۳- فشار بالای روغن که از پمپ اعمال می شود
یک پمپ فشار بالای مجزا تنها با هدف تأمین نیروی انژکتورها .
۴- تنظیم کننده فشار پاشش ( IPR )
محل قرار گیری این قطعه روی پمپ است و به وسیله PCM کنترل می شود.
۵- انژکتور های HEUI
هر سیلندر دارای یک انژکتور HEUI می باشد .

مدول کنترل مولد قدرت و انتقال قدرت ( PCM ) :

PCM یک ریز پردازنده است که بر سنسورهای وسیله نقلیه و موتور نظارت می کند و همینطور عملکرد کل سیستم سوخت رسانی را کنترل می کند . سنسورهای که توسط PCM نظارت می شوند عبارت اند از :

۱- سنسور موقعیت دریچه گاز (APS )
۲- سنسور موقعیت میل بادامک ( CMP )
۳- سنسور کنترل فشار پاشش ( ICP )
۴- سنسور فشار مطلق مانیفولد ( MAP )
۵- سنسور دمای روغن ( EOT )
۶- سنسور دمای هوای ورودی ( IAT )
۷- سنسور فشار بارو متری (فشار وابسته به ارتفاع ) (BARO)
۸- سنسور فشار اگزوز(فشار عقب نشینی) ( EBP )

مدول محرک انژکتور ( IDM ) :
IDM یک جریان که به دقت کنترل می شود برای تحریک سولنوئید انژکتور می فرستد . تایمینگ و مدت ادامه پالس IDM به وسیله PCM کنترل می شود . پالس IDM شامل ۱۰۰ ولت و ۷ آمپر ، برابر با یک اسب بخار برای هر پاشش است .

مراجع مورد استفاده :
۱) http://www.thedieselstop.com/contents/getitems.php3?7.3L%20DIT%20Power%20Stroke%20-%20Part%201
۲)
http://www.tpub.com/content/generators/TM-9-6115-729-24/TM-9-6115-729-240063.htm
۳) http://images.google.com/imgres?imgurl=https://sertec1.sslpowered.com/sertec.com.py/telergia/telergia/informaciones/heui/02.jpg&imgrefurl=https://sertec1.sslpowered.com/sertec.com.py/telergia/telergia/informaciones/heui.html&usg=__AAl077XPKvdbJ24v4FaPsDZdT-8=&h=332&w=290&sz=22&hl=fa&start=10&tbnid=05vF1B8LKOQgoM:&tbnh=119&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3Dheui%2Bfuel%2Bsystem%26gbv%3D2%26hl%3Dfa%26sa%3Dads

درباره نویسنده

admin 785 نوشته در شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Secured By miniOrange