no-img
شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه

پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار با C#,CSharp,سی شارپ | شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه


شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

دانلود سورس پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار sezar با C#,CSharp,سی شارپ
امتیاز 4.50 ( 2 رای )
zip
آوریل 21, 2014

دانلود سورس پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار sezar با C#,CSharp,سی شارپ


موضوع پروژه:دانلود سورس پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار sezar با C#,CSharp,سی شارپ|نسخه نرم افزار:Microsoft Visual Studio|

 

Microsoft Visual Studio

 

Caesar_Cipher_Code_Cover دانلود سورس پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار sezar با C#,CSharp,سی شارپ
رمزنگاری سزار

این رمزنگاری یکی از قدیمی ترین و ساده ترین انواع رمزنگاری است که برای اولین بار توسط ژولیوس سزار در جنگ ها برای حفاظت از محتوای پیغام ها استفاده می شد.

در این روش، هر حرف از حروف الفبا به اندازه مشخصی جابه جا می شوند. مثلا اگر جابه جایی سه خانه است، به جای حرف A حرف D قرار می گیرد و برای رمزگشایی، باید به همین مقدار حزوف را در جهت عکس جابجا کنید. همانطور که الگوریتم این روش بسیار ساده است، حمله برای رمزگشایی آن نیز ساده است.

برای رمزگشایی، کافی است (با استفاده از روش brute force) کلید های یک تا ۲۵ را امتحان کنیم تا یکی از آنها متن رمزنگاری شده را به کلمات با معنی تبدیل کند.

slide_2 دانلود سورس پروژه الگوریتم رمزنگاری نامتقارن سزار sezar با C#,CSharp,سی شارپ
الگوریتم سزار در واقع یک نوع الگوریتم جایگزینی نیز به حساب می آید. به طور کلی در الگوریتم های جایگزینی هر حرف الفبا با یک حرف دیگر جایگزین می شود و گیرنده متن رمزنگاری شده باید عکس این عمل را انجام دهد و از این روش بیش از ۲۰۰۰ سال است که استفاده می شود.

در این روش کلید، جدولی از حروف خواهد بود. در این روش، حمله با روش brute force سخت تر است؛ چراکه در این روش تعداد کلید ها ۲۶! است و محاسبه و تحلیل آنها عملا زمان بسیار زیادی می برد و غیر ممکن است.

برای مثال اگر در هر ثانیه ۱۰۰ میلیارد کلید را امتحان کنیم، ۱۰۰ میلیارد سال طول می کشد! برای حمله و رمزگشایی آن از روشی به اسم آنالیز تکرار استفاده می کنند.

در این نوع حمله، تعداد تکرار حروف رمزنگاری شده، با تعداد تکرار حروف در متن های عادی انگلیسی مفایسه می شود و از این طریق ممکن است کلید رمزنگاری را بدست آورند و هر چقدر متن طولانی تر باشد، رمزگشایی آن ساده تر می شود.موضوعات :
پروژه های #C
ads

درباره نویسنده

admin 785 نوشته در شبیه سازی، برنامه نویسی، پایان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Secured By miniOrange